Agárdi Iskoláért Alapítvány

Az Agárdi Iskoláért Alapítvány célja, hogy anyagi eszközök megteremtésével, minél hatékonyabban támogathassa a Chernel István Általános Iskola és Gimnáziumba járó diákok tanulási körülményeit.

Számos esetben tapasztaljuk, hogy az alapítványi finanszírozás a leggyorsabb és legrugalmasabb lehetőség a fejlesztések megvalósításához. A fejlesztési ötleteket az iskola vezetőségén kívül a diákoktól, a DÖK-től (Diákönkormányzat) és a szülőktől is várjuk!

Elérhetőségünk - Marczellné Balczó Andrea, kutartóriumi tag:

• e-mail: balczoandrea (kukac) gmail.com
  • telefon: 06-30-385-9896

Az alapítvány segítségével a következők valósultak meg:

• új asztalok és székek vétele egy osztály számára
  • tanulmányi kirándulás támogatása
  • mozgóplanetáriumi program finanszírozása.
  • pszichológusi előadás pályaválasztás témájában
  • pszichológusi segítség több osztályban adott témában (Ezt a munkát addig szeretnénk folytatni, amíg nem kap az iskola iskolapszichológusi segítséget.)
  • új informatika terem kialakítása és felszerelése
  • ablakok védőfóliázása
  • iskolarádió fejlesztése
  • az iskolaudvarban lévő „kis tó” újjáélesztése
  • IKSZ  (Iskolai Közösségi Szolgálat) segítése képzésekkel:
  • önismereti, mentori és konfliktuskezelési
  • honlap fejlesztése
  • nyelvkönyvek, ajándékkönyvek, nevezési díjak finanszírozása, előadások támogatása
  • közép és felsőfokú nyelvvizsgatámogatások
  • JSV (Játékos Sportvetélkedő) támogatása
  • sporteszközök fejlesztése
  • ivókút létesítése
  • illemhelyiségekben a wc csészék cseréje és csatornafelújítás

Az alapítvány bevételeit a felajánlott 1 %-okból, adományok összegyűjtéséből (cégek, magánszemélyek) vagy pályázati pénzből szerezi. Fontos, hogy minden szülő értesüljön az alapítvány munkájáról, és ha lehetősége nyílik, támogassa.  2016-ban az Alcoa Köfémben dolgozó szülők önkéntes munkájának köszönhetően 846.000 Ft adományt kaphattunk. Ennek eredményeképpen több pénzt tudtunk a diákok iskolai életkörülményeinek javítására fordítani.

• Az Agárdi Iskoláért Alapítványt 1990. december 7-én kelt alapító okirattal hozták létre, magánszemélyek és környékbeli vállalkozók.
  • Székhelye: 2484 Agárd, Iskola út 2.
  • Az Alapítvány közhasznú tevékenységet végez az alábbi területeken:
    • tudományos tevékenység, kutatás
    • nevelés és oktatás, képességfejlesztés, ismeretterjesztés
    • gyermek és ifjúsági érdekképviselet
  • Adószámunk: 19096861-1-07
  • Számlaszámunk: OTP 11736082-20053093

Ötévente új kuratórium alakul és dolgozik az alapítvány céljaiért.
A kuratórium tagjai: (2016. 11. 15-től 2021. 11. 14-ig)

• Elnök: Juhász László, szülő
  • Tagok:
    • Csordásné Bölcsics Márta, az iskola igazgatónőnje
    • Tóth István, polgármester
    • Szabóné Hege Orsolya, szülő
    • Marczellné Balczó Andrea, szülő

Minden évben tájékoztatjuk a szülőket e-mail-en keresztül az Alapítvány munkájáról. Kérjük, hogy figyeljék és támogassák munkánkat! Az 1 % felajánlásánál gondoljanak az Agárdi Iskoláért Alapítványra, és kérjük, hogy tájékoztassák a lehetőségről a környezetükben élőket is, hogy ők is segíthessenek az iskola fejlesztésében. Fontos tudni, hogy az 1 % felajánlása nem kerül senkinek sem plusz költségbe, azonban a Chernelnek fontos!