Idegennyelvi
tagozat

Gimnáziumi osztályainkban a gyerekek emelt óraszámban tanulnak idegen nyelvet, sokan szereznek nyelvvizsgát.

Mindennapos
mozgás

A mindennapi testnevelés órák hasznos eltöltéséhez hatalmas udvar, sportpályák és egy sportcsarnok áll rendelkezésre.

Környezet
tudatosság

Különös figyelmet fordítunk a környezetünk megismerésére és megóvására. Ennek bizonyítéka, hogy idén ökoiskola lettünk.

Családias
légkör

Jó kapcsolat a tanárok, diákok és szülők között. Biztonságos, stabil környezet elsős kortól akár az érettségi megszerzéséig.

Ideiglenes felvételi jegyzék

Chernel (Gárdony)

Iskolánk Chernel István nevét viseli, aki egész életét a természet
ügyének szentelte.

A mi életünkben is fontos szerepet játszik a természet. Tanulóink egészséges, természetes körülmények között nevelkednek. Az organikus építészet jellemzői tűnnek fel iskolánk faszerkezetein, az udvari játékokon és a faburkolatú, napfényes, tágas belső tereken. A Velencei-tó világából egy kicsit a falak közé is becsempésztünk: kitömött vidra, halakkal teli akvárium, lepke- és rovargyűjtemény, régi halászeszközök között telnek a mindennapjaink. Fákkal benőtt, kis tóval rendelkező udvarunk egyben botanikai kert is, melyben a tanulóink közvetlenül figyelhetik meg a növényvilágot. A gyerekek a nap jó részét a szabadban töltik: a kicsik homokoznak, a kerti sakkal vagy a tanítók által készített, népi ihletésű játékokkal játszanak. A sportudvar pályáin szinte állandóan gurul a foci, kézi-, kosár- vagy strandröplabda. Sokan versenyszerűen eveznek, teniszeznek. Diákjainkat a tanórákon és a tanulmányi kirándulásokon megtanítjuk úszni, síelni; az erdei iskolában, a gyalogos és a kerékpáros túrákon életre szóló élményeket szereznek.

Névadónk szellemiségét nemcsak a természetközpontúság és a sport terén őrizzük, arra is törekszünk, hogy tanítványaink gondolkodó, érdeklődő, és a közösségért tenni akaró, magas színvonalon dolgozó emberekké váljanak.

Csordásné Bölcsics Márta

Bemutatkozó videó

Vezetőség

Tanáraink