Lengyel – magyar, két jóbarát

Lengyel cserediákprogram résztvevői, Popstrand, 2017 - Varga Péter fotója

Iskolánk 10 gimnazista tanulója májusban egy hetet töltött lengyel testvérvárosunkban, Zaryban.
A 15 órás vonatozás után nagyon jól esett a barátságos fogadtatás. Tanulóink hasonló korú diákoknál laktak és rögtön az első napot a családokkal töltötték. Hamar kiderült, hogy nincs probléma a kommunikációval – mindannyian angolt és németet tanulnak az iskolában és jól megértették egymást.

Lengyel diákcsere 2017 - Czakó Tomi bulija
Czakó Tomi bulija


A hét során változatos programokon vettek részt (városnézés, skanzen, háborús bunker, pálmaház, bowlingozás, iskolai ballagás,…) és hamar barátságok is születtek. Így alig várták, hogy júniusban viszont fogadhassák a lengyel fiatalokat.
A magyarországi közös idő is remekül és hamar telt. Megmutatták vendégeiknek Székesfehérvár belvárosát, Budapestet, vitorláztak, sárkány hajóztak, volt bowling visszavágó, parkerdei sütögetés és közös kemencés vacsora Dinnyésen.
Nehéz szívvel és annak reményében búcsúztak, hogy fognak még találkozni, hogy lesz folytatása ennek a csere kapcsolatnak.

Lengyel diákcsere 2017 - hajó érkezik a parthoz
Lengyel diákcsere 2017 - hajó érkezik a parthoz