Ez leszek, ha nagy leszek!

Ballagás 2017

Kimagaslóan teljesített a 2016/17-es tanév 13. g osztálya. A nagyon jól sikerült érettségi vizsgák után a felvételi eredményekkel is bizonyították, hogy a gimnáziumban szorgalmasan töltött évek meghozták gyümölcsüket.
A 28 felvételizett diákból 26 (93%) folytatja tanulmányait az ország neves egyetemein, főiskoláin vagy OKJ-s képzésen.
Az egyes intézményekbe felvett tanulók száma:

• Budapesti Gazdasági Egyetem 8
  • Eötvös Loránd Tudományegyetem 6
  • Óbudai Egyetem 3
  • Nemzeti Közszolgálati Egyetem 1
  • Széchenyi István Egyetem 1
  • Pázmány Péter Katolikus Egyetem 1
  • Semmelweis Egyetem 1
  • Kodolányi János Főiskola 1
  • KREA Kortárs Művészeti Iskola 1
  • OKJ-s képzések 3

Az egykori osztály sokszínűségét és a gimnáziumi képzés eredményességét tükrözi a változatos szakválasztás:
anglisztika, germanisztika, pszichológia, gyógypedagógia, ápoló, gazdálkodás és menedzsment, nemzetközi és európai tanulmányok, keleti nyelvek és kultúrák (török ill.
kínai), turizmus-vendéglátás (angol nyelven), járműmérnök, mechatronikai mérnök, mérnök-informatika, gazdasági informatika, pénzügy és számvitel, bérügyintézés,
fotós, stylist, szakács.

Az osztály tanulóinak nyelvtudása is példaértékű. 25-en tettek nyelvvizsgát, sokan több nyelvből is. 10 felsőfokú nyelvvizsgával is büszkélkedhetnek.

Gratulálunk!