Pályaválasztási nap a Chernelben

Továbbtanulási tájékoztató nap

Mi leszek, ha nagy leszek?
December 15-én pályaorientációs napot tartottunk alsós diákjainknak. Reggel egy rendőrségi bemutatóval kezdtünk, ahol megnézhettük az autókat és megismerkedhettünk a rendőrkutyák munkájával is. Ezután különböző helyszíneken folytatódott a program. Szirénázott a tűzoltóautó, láthattuk az újraélesztést a mentőkocsiban, felismertük a különféle gyógynövényeket, tanulhattuk a siketek jelbeszédét. Az E-on szakemberei különböző energiaforrásokról beszéltek, majd megnézhettünk egy elektromos autót is. Régi mesterségek felelevenítésével is foglalkoztunk ezen a délelőttön.

A felsősök gyár- és üzemlátogatáson vettek részt, önismereti teszteket tölthettek ki, hogy jobban megismerjék a saját képességeiket. A gimnazistáinkhoz a volt Cherneles diákjaink látogattak el, hogy a felsőoktatás rejtelmeiről tájékoztassák a tanulókat. Pontszámítási rendszerről, a jelentkezés sajátosságairól, az egyes egyetemek életéről kaptak információkat. Kiscsoportokban tehették fel a kérdéseiket.

Minden segítő résztvevőnek köszönjük a támogatását. Érdekes, tartalmas napot tudhatunk magunk mögött.

Varga Péter képei a nap eseményeiről