Költészet napja a Chernelben

A felsősök és a gimnazisták programja a kötészet napján

Költészet napja a Chernelben

József Attila születésnapján ünnepeljük minden évben a Költészet napját.

Az idén április 11-én rendhagyó módon szenteltünk figyelmet a magyar kultúra nagyjainak: lufiverseket készítettünk.

Minden osztály az általa választott három legszebb verset írta színes lufira, és a tetőtéri aulában kifüggesztette. Így mindegyik diák megtekinthette, hogy milyen költeményeket szeretnek iskolatársai.

A felsősök és a gimisek kvízrejtvényt tölthettek ki, melynek a kérdései mind-mind magyar költők műveiről, életéről szólnak. Aki hibátlanul oldja meg a feladatokat, jutalmat kap, melyet 12-én a nagyszünetben osztunk ki.

Külön érdekessége a kiállításnak, hogy a 8. G osztályosok saját maguk által írt versekkel köszöntötték a poétikát. Gratulálunk nekik a nagyszerű költeményekhez.

Tóthné Nyíri Ilona és Papp Zsuzsanna tanárnők

A totóban legjobban teljesítő gimnazisták: Kőszegi Réka 10.g, Turi Orsolya 10.g, Kelemen Kamilla 11.g, Csordás Eszter 12.g, Hunyár Christopher 12.g.

A legjobb felső tagozatosok: Zsákai Sára 6.a, Bíró Sarolt 6.a, Pavela-Katzirz Noémi Niké 7.a.

Gratulálunk az eredményekhez!