Erőműben

Paks 2018 (Varga Péter képe)

Reggel 5:55-kor már szállt a buszra az a 37 felkelni nem rest diák és az a 2 felkelni nem rest tanár, akik pár perce értek vissza az iskolához. A két időpont között még megtudtak egy rakás dolgot az erőműről, meg benéztek az üzemi területre, körbejárták a működő turbinákat, és ~25 méterre álltak a 3. blokk reaktorától (persze közben még volt néhány méter beton, miegymás), és látták, ahogy két fehér ruhás ember még sokkal közelebb megy. Láttak vezérlőegységet, másztak 240 lépcsőt, volt rajtuk sárga sisak, volt a fülükben füldugó, és...

Paks 2018 (Varga Péter képe)
  • tudják már, hogy mekkora egy uránpasztilla
  • hogy hány fokos a víz a reaktor primer körének meleg és hideg ágán
  • hogy hány bar nyomással mennek a vizek a nyomottvizes reaktorban
  • hogy mennyi áramot fejleszt Paks, és mennyit importál az ország
  • hogy mennyi vizet vesznek a Dunából, ami aztán ~10 fokkal melegebben megy vissza
  • hogy mekkora sugárzást kap a mellkasi CT-s és a reaktor falát átvizsgáló munkás
  • hogy melyik üres placc lesz egyszer Paks2
Paks 2018 (Varga Péter képe)

Egyszóval rém okosak lettek. Tényleg.