Fenntarthatósági témahét

Környezetvédelem és fenntarthatóság

Ebben a tanévben a negyedik osztályosokkal csatlakoztunk a fenntarthatósági témahét programjához. Piacon vagy szupermarketben címmel terveztük meg óráinkat. Ellátogattunk, egy hazai termékeket áruló zöldségeshez és megvizsgáltuk egy helyi szupermarket árukészletét is. Tanulmányoztuk a tudatos vásárló 12 pontját.
Számításokat végeztünk a külföldről érkező zöldségek és gyümölcsök érkezési útvonalának hosszáról. Megvizsgáltuk a környezetbarát csomagolási technikákat. Power pointot készítettünk az óceánok és egyéb vizeink szennyezettségéről. A felsősök is részt vettek a munkában rendhagyó biológia és természetismeret órákon ismerkedhettek meg a környezetünket érintő problémákkal. Tanulóink nagyon tájékozottak és lelkesek voltak, ezen a héten sokat tettek azért, hogy környezettudatos felnőttekké váljanak.