Lengyel – magyar diákcsere program 2018

Második alkalommal szerveztünk diákcsere programot lengyel testvérvárosunkkal.
Az idei tanévben 7.-8. évfolyamos tanítványainknak volt lehetősége május elején egy hetet Zaryban tölteni. Kiderült, hogy remekül boldogulnak eddig megszerzett nyelvtudásukkal.
Változatos programokkal vártak minket. Jártunk Wroclawban, túráztunk a hegyekben, ültettünk barátság-fát, eltöltöttünk egy napot az ottani iskolában, láttunk történelmi emlékhelyet és néprajzi múzeumot. És ami a legfontosabb, barátságok kötődtek.
Így alig vártuk, hogy június első hetében mi is vendégül láthassuk őket. Elvittük őket Budapestre, Székesfehérvárra, vitorlázni, csokigyárba, megmutattuk nekik iskolánkat és városunkat. Jártunk az agárdi fürdőben, Dinnyésen és Gárdonyi szülőházánál szekérrel.
Élménydús két hetet töltöttünk el együtt, életre szóló emlékeket szereztünk. Ha rajtunk múlik, jövőre is lesz diákcsere program!

Nagy Ágnes képei