Erdélyi-magyar cserediák program

Iskolánk diákjai Erdélyben jártak

Idén is rengeteg élménnyel és új barátságokkal gazdagodva zárult az erdélyi-magyar cserediák program.
A július közepén érkező sepsikőröspataki gyermekeket különböző programokkal vártuk: a mi tanulóinkkal együtt nézhették meg Gárdony, Dinnyés, Budapest és Székesfehérvár nevezetességeit, árral szemben úsztak a termálfürdőben, szabadultak a szabadulószobából és lőttek lőterünkön. A Parkerdőben közös vacsorával zártuk a hetet.
Augusztus elején mi utaztunk hozzájuk. Csodálatosan szép tájakat láttunk, érdekességeket hallottunk, városokban sétáltunk, híres emberek szülőházát, sírját látogattuk meg. És ami a legfontosabb: valamit megértettünk gyermekeinkkel, akik eddig csak a térképen látták, és el sem tudták képzelni, mekkora volt országunk.