Egészség-hét

Egészségtudatos életmódra nevelés

Egészség –hét a Chernelben

Ismét izgalmas hét áll mögöttünk.

Hagyományosan minden évben november elején kerül megrendezésre iskolánkban az Egészség-hét. A rendezvénysorozat intézményünk egészségfejlesztési- egészségnevelési céljait valósítja meg. Minden évben más területtel ismerkedhetnek meg a tanulók, felkészülve így egy teljesebb, egészségesebb életre.

A különböző évfolyamokon idén a test- lelki egészség, a legális drogok, a serdülőkori pszichés változások és önismeret valamint a függőségek témáit dolgozták föl a tanulók egészségfejlesztő foglalkozások keretében. November 14-én, a Diabétesz világnapon az iskola dolgozói számára önkéntes vércukor vizsgálatra is lehetőség volt. Az egészség-hét foglalkozásait Herczeg Anna védőnő tartotta.