2019 jó tanuló, jó sportoló cím

Jó tanuló, jó sportoló cím

Egy „erős” tanuló elismerése

Iskolánk végzős tanulója, Csordás Márton elnyerte a Magyarország jó tanulója jó sportolója 2019. címet az idősebb korú sportolók II. kategóriájában.

Marci 10 éves korában kezdett evezni a VVSI-nél Csankó Tibor tanítványaként. Első komolyabb sikerét 2017-ben érte el, amikor serdülő 8-asban bajnoki címet szerzett - Vida Erik edzette -csapatával, illetve 4-es hajóegységben válogatott lett, és bronzérmet szereztek az Olimpiai Reménységek Versenyén Csehországban.

Ifjúsági sportolóként 2018-ban könnyűsúlyú egypárban 3. helyet szerzett az országos bajnokságon, a diákolimpián pedig kétpárban ezüstérmesek lettek Illényi Marcell-lel.

A most elnyert cím megszerzéséhez figyelembe vett évben, 2019-ben a magyar evezős ergométeres országos bajnokságon könnyűsúlyban bajnoki címet szerzett. Az evezős országos bajnokságon pedig heroikus küzdelemben, felejthetetlen versenyzéssel ezüstöt lapátoltak Illényi Marcell-lel könnyűsúlyú kétpárban, 4-esben pedig bronzérmet.

Szívből gratulálunk Marcinak, és sok sikert kívánunk további életútjához!

Sportág
A sportesemény dátuma
2020-06-04