21/2012 EMMI határozat

Tisztelt Szülők!

A mai napon megjelent és 2021. április 19-től életbe lépő 21/2012 EMMI-határozat alapján az alábbiakról tájékoztatom Önöket:

1. Az alsó tagozatosok számára április 19-től jelenléti oktatás formájában, a felső tagozatosok és a gimnazisták számára tantermen kívüli, digitális munkarend szerint zajlik az oktatás.
  2. Az alsó tagozatos tanuló számára a szülő távolmaradást kérhet az igazgatónak címzett kérvényben, az időtartam pontos megjelölésével.
  3. Az ilyen módon való távolmaradás igazolt hiányzásnak minősül. Amennyiben a tanuló hiányzása meghaladja a 250 órát, és teljesítménye nem értékelhető érdemjeggyel, osztályozó vizsgával teljesítheti a tanév követelményeit. Az osztályozó vizsga lehetőség arra, hogy a tanulónak ne kelljen évet ismételnie.
  4. Az otthon tanulókat a szüleik a Kréta felületen megtalálható tananyagcímek és házi feladatok alapján készíthetik fel.
  5. A felsős tanulók számára indokolt esetben kérhetnek iskolai felügyeletet.
  6. A jelenléti oktatásba bekapcsolódók számára a már ismert módokon igyekszünk biztosítani a járvány elkerülését:
  7. az iskolába érkezéskor a főbejáratnál vagy a hátsó bejáratnál testhőmérséklet-mérés (csak ezen a 2 ponton lesz belépés)
  8. az épületbe való belépéskor kézfertőtlenítés
  9. az épület közösségi tereiben maszkviselés (az udvaron és a tantermekben nem kötelező)
  10. az osztálytermek és vizesblokkok folyamatos fertőtlenítése, szellőztetése
  11. a tanulók figyelmének felhívása a többszöri, hatékony kézmosásra
  12. A jelenlegi helyzetben az alábbi új intézkedésekkel szeretnénk növelni a tanulók biztonságát:
  13. a tantermekben lehetőség szerint távolabb ültetjük egymástól a tanulókat
  14. minden osztályteremben helyezünk el kézfertőtlenítőt
  15. a menzán az egyes csoportok között fokozottabb fertőtlenítés (ennek érdekében új ebédeltetési rend kialakítása)
  16. lehetőség szerint minden szünetben illetve bizonyos tanórákon is az iskolaudvaron tartózkodnak majd a tanulók
  17. a folyosókról, aulákból minden „felesleges” holmit (pl. játszószőnyeg, növények stb.) eltávolítunk a fokozottabb higiénia és a nagyobb távolság biztosítása érdekében
  18. az iskola büféjénél távolságtartást biztosító jelzőcsíkokon várakozhatnak a tanulók, a pultot minden egyes kiszolgálás után fertőtlenítik

Kérem a kedves szülőket, hogy a hétfői iskolakezdés előtt győződjenek meg róla, hogy gyermeküknél van-e szájat és orrot eltakaró maszk, papírzsebkendő, esetleg kézfertőtlenítő.

Agárd, 2021. április 16.

Köszönöm megértő együttműködésüket: