OM-azon.: 030081  2484 Agárd, Iskola utca 2.
06 (22) 579-019
chernel.titkarsag@gmail.com   Nyitva: H-P: 7:00 - 18:00

Országos Evezős Bajnokság

A 2024. évi Országos Evezős Bajnokság rengeteg nehézség elé állította a versenyzőket. A
nem megfelelő kollégiumi szállás elutasítása után a ”pályaszállásra” és sátorozásra
kényszerült gyerekek a szélsőséges időjárási körülményekkel megküzdve, fáradtan álltak a
futamok elé.
A 14 éves fiúk korosztályában a kétpárevezősök futamában Sasvári Balázs és Szedlák
Farkas
bronzérmet szerzett. A 14 éves lányokkal – Carroll Daisy és Nagy Kincső
kiegészülve pedig a 4. helyet szerezték meg a mix négypár versenyszámban. Fiú
négypárban Maksai-Rusz Tamás és Vukov Zétény szállt be Sasi és Farkas mellé a hajóba és
a bronzérmet szereztek. Farkas az egypárevezős futamban pedig országos 6. helyezést ért
el.
A tanuló korcsoportok versenyében a fiatal cherneles diákok szépen helyt álltak:

• egypárevezősben 3. helyezést ért el Takács Viktória, Sasvári Zsombor és Király Márton
  • kétpárevezős versenyszámban Sasvári Zsombor és Hartmann Buda remekelt a
    bronzéremért
  • a gimnazisták közül Vukov Levente kormányos nélküli kettesben ezüstérmet szerzett
    Szedlák Andrással
  • Levente a kormányos nélküli négyesek futamában szintén 2. helyen
    végzett, a serdülő nyolcasok versenyében pedig aranyérmet szerzett csapatával.
  • az ifjúsági nyolcasok futamában kemény küzdelemben 4. helyezést értek el Duics Márkkal.
  • a gimnazista lányok (Bilski Dóra, Carroll Jasmin, Király Dorka) több futamban is a 6. helyen
    végeztek
  • Rozmus Mira, a korosztályában párosban második helyet szerzett
  • a szabadidős futamok közötti megmérettetésben egypárevezősben Bilski Anna 2. helyezést
    ért el.

A komoly munka után az evezősöknek is elkezdődött a nyári szünet. Jó pihenést kívánunk a